Życie społeczne w Czołgach.

Posted: 28 października, 2013 by jediarc in Życie wokół gier
Tagi: , , , , , ,

Wielu z Was zna zapewne zna już MMO skąpane w klimacie drugiej wojny światowej z lekką dozą pancernego płaszczyka, World of Tanks firmy WARGAMING.NET przy współpracy z bigWORLD Technology.
Oprócz wspaniałej zapierającej dech w piersiach rozrywki, WoT posiada bardzo rozbudowane zaplecze socjalne. Pytacie jakie?…
Klany, oczywiście. Bractwo o jakim chcę wspomnieć to „Polskie Brygady Pancerne” znane również pod nazwami (1_PBP, 2PBP i 3_PBP).
Zapytacie zapewne dlaczego o nich wspominam? Sytuacja wygląda w następujący sposób.

Na samym początku gdy rozpocząłem swoją przygodę z WoT’em grałem z dwoma przyjaciółmi: Ingvar_Aep_Drian i Ervin77. Traktowałem rozgrywkę jak zwykłe zabicie czasu plus chęć poznania  nowej popularnej gry, o której tak dużo słyszałem. Z czasem jednak okazało się iż można spotkać na serwerach bardzo wiele polaków. Co nasunęło mi ciekawą myśl. Dlaczego by pracować w 3-kę skoro można więcej osiągnąć gdy zyskasz wielu sojuszników. Z czasem poczytałem tu i ówdzie na temat Wojen Klanów i Prowincji.

Złożyłem kilka podań do klanów na forum ogólnoeuropejskim http://forum.worldoftanks.eu/ jednak okazało się, że droga nie prowadzi tą ścieżką. Podczas bitew rekruterzy z różnych klanów przedstawiają swoje oferty gromadząc nowy narybek. Tą drogą dotarłem do Martina303. Jest on dowódcą 2PBP, jednakże zajmuję się też ww „jedynką”. Po rozmowie za pomocą prywatnych wiadomości, udało mi się uzyskać dostęp do serwera TeamSpeak3 należącego do klanu. Niejaki _niq_ przeprowadził ze mną procedurę rekrutacyjną, kolejno rozpoczęła się moja przygoda z 1_PBP.

Piąłem się po szczeblach kariery militarnej. Patrzyłem na wzloty i upadki bractwa. Poznawałem coraz więcej ludzi, co okazało się moim celem o którym nie wiedziałem.

Nasuwa się Wam zapewne pytanie. Dlaczego o tym wszystkim piszę. Cel jest prosty, gdy gracie w MMO nie zapominajcie, iż postać obok was, nie tylko może być sojusznikiem w rozgrywce. Pod awatarem kryje się żywa istota, dzięki której Twoja rozgrywka nie tylko jest efektywniejsza, lecz i przyjemniejsza, gdy nadarzy się możliwość kontaktu z innymi graczami wykorzystujcie ją, bo zapewne opłaci się to Wam. Robicie tym kolejny krok przyczyniający się do rozwoju rynku gier. Uważajcie jednak  gdyż zdarzają się trolle i inne pomidory które z chęcią utrudnią Wam życie, nie zważajcie na nich. To od was zależy jakimi graczami jesteście, a nie od nich.

Pozdrawiam

jedi_arc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s